Stavila_Raluca_Andreea_despre_Arad, Prof. Inv. Primar, Teleoaca Rodica, Lic. National de Informatica, Arad, Romania

STAVILĂ RALUCA ANDREEA
PROFESOR COORDONATOR: TELEOACĂ RODICA
LICEUL NAŢIONAL DE INFORMATICĂ ARAD
ROMÂNIA, JUDEŢUL ARAD, LOCALITATEA ARAD
cls a III-a A

Despre Arad

Aradul este situat în partea de vest a României, pe malul râului Mureş.
Acest oraş este mare şi impunător, cu multe clădiri vechi, pline de istorie: Palatul Administrativ, Muzeul de Arheologie şi Istorie, Palatul Finanţelor, Palatul Cenad, Biserica Romano-Catolică, Biserica Luterană şi Vechiul Turn de Apă.
Părerea mea despre Arad este că, oraşul e frumos, mare şi plin de minunăţii, printre care şi râul Mureş.
Acest oraş mare este ordonat şi îngrijit.
Pe acest oraş îl face special felul în care e întreţinut.
Eu cunosc foarte bine Aradul, deoarece m-am născut aici şi am învăţat foare multe şi foarte bine despre această localitate.
Pe lângă că acest loc este mare, frumos şi impunător este şi foarte spaţios. Are multe locuri minunate de vizitat.
Mie mi se pare că acest loc este cel mai frumos din lume. Poate că alţii au altă părere decât mine, însă aceasta este părerea mea.
Am foarte multe legături cu acest oraş şi foarte multe amintiri din această localitate, Arad.